İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü’nde Engellilereve Ailelerine Temel Afet Bilinci ve Simülasyon Eğitimi Verildi 14 Kasım 2018
foto
Eyüpsultan Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği işbirliğiyle Alibeyköy Osmanlı Parkı’nda engelli çocuklar ve ailelerine İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından “Temel Afet Bilinci Eğitimi” ve “Simülasyon Eğitimi” verildi.
[Devamı]
Bölgesel Düzey İntikal ve Masabaşı Tatbikatımızı Yaptık 05 Kasım 2018
foto
BÖLGESEL DÜZEY İNTİKAL VE MASABAŞI TATBİKATIMIZI YAPTIK. İstanbul Afet Müdahale Planının işlerliğinin ve TAMP İstanbul kapsamında görev alan kuruluşlar ile bölge illeri arasındaki işbirliği ve koordinasyon durumunun daha geniş ölçekte gözlemlenmesine imkân vermesi sebebiyle İstanbul'da sorumluluk sahamızda olan illerin katılımı ile 01 Kasım 2018 tarihinde Bölgesel Düzey İntikal ve Masabaşı Tatbikatımızı gerçekleştirdik.
[Devamı]
Yapı Sağlığı İzleme Sistemi Uygulama Yönergesi Tartışmaya Açıldı 05 Kasım 2018
foto
AFAD Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu’nun başkanlığında özel sektör temsilcileri, akademisyenler ve çeşitli kamu kurumlarının üst düzey temsilcileri, 25 Ekim 2018 tarihinde İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde bir araya gelerek 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan Yapı Sağlığı İzleme Sistemi konusunda görüş alışverişinde bulundular.
[Devamı]
13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü Faaliyetlerimiz 24 Ekim 2018
foto
13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü dolayısıyla 8-21 Ekim 2018 haftası süresince Temel Afet Bilinci, Simülasyon, Arama-Kurtarma Tahliye, K-9, KBRN Farkındalık eğitimleri gerçekleştirildi. Birçok kamu kurum ve kuruluşun, özel kuruluşun ve STK’nın katıldığı “Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) Masabaşı Tatbikatı” yapıldı. Yine bu kapsamda 39 ilçe belediye başkanlıkları ve afet ve acil durum bölümü olan üniversitelerin davet edilmesi ile 13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü Programı da gerçekleştirildi.
[Devamı]
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Başlaması İle Öğrencilere Eğitimlerimiz Başladı 05 Ekim 2018
foto
Okulların açılmasıyla birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılı eğitimlerimiz tüm hızıyla yeniden başladı. İstanbul’da 39 ilçede bulunan ilkokul ve ortaokul düzeyindeki okullarda öğrenim gören öğrencilerin Müdürlüğümüzü ziyaretiyle başlayan program, uzmanlarımız tarafından verilen “Temel Afet Bilinci Eğitimi”, ardından Müdürlüğümüz ’de bulunan Afet ve Acil Durum Müzesi ve “Simülasyon Tırı” uygulamasıyla devam etmektedir.
[Devamı]
Yaz İzci Kampı’nda Bulunan Genç İzcilere “Temel Afet Bilinci” Ve“Simülasyon” Eğitimleri Verildi 10 Eylül 2018
foto
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İzcilik Federasyonu Ümraniye Kent Ormanı’nda gerçekleştirilen Yaz İzci Kampı’nda Türk ve yabancı izcilere İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından “Temel Afet Bilinci Eğitimi” ve “Simülasyon Eğitimi” verildi.
[Devamı]
Filistin İçin İnsani Yardım Kampanyası Açıldı 24 Mayıs 2018
foto
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda Filistin halkının sıkıntılarının hafifletilmesi için gerekli her türlü yardım ve desteğin sağlanması amacıyla yardım kampanyası başlatıldı.
[Devamı]
Japon Liberal Demokratik Partisi Genel Sekreteri ve Beraberindeki Bakan ile Milletvekilleri'nden İstanbul AFAD'a Ziyaret 09 Mayıs 2018
foto
Japonya Liberal Demokratik Partisi Genel Sekreteri Sayın Nikai Toshihiro, Japonya Deniz Politikalarından Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Teru Fukui, Japonya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı Sayın İchiro Aisawa, Japonya Liberal Demokratik Partisi milletvekilleri, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Akio Miyajima ve Japonya İstanbul Başkonsolosu Sayın Norio Ehara 30 Nisan 2018’de İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Heyeti, İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü binası(Hasdal) önünde AFAD Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Palakoğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Şahin Aslan ve İstanbul AFAD İl Müdürü Sayın İbrahim Tarı karşıladı.
[Devamı]
Afet Yönetim Uzmanları Ziyareti 09 Mayıs 2018
foto
TİKA, JICA ve ODTÜ işbirliği ile düzenlenen Afet Riskleri Eğitimi için İl Müdürlüğümüzü ziyaret eden Bangladeş, Filipinler, Pakistan ve Myanmar’dan gelen 12 Afet Yönetim Uzmanı 06.05.2018 günü müdürlüğümüzü ziyaret ettiler, kendilerine İlimiz Afet ve Acil Durum Yönetim Sistemi ve binamızla ile ilgili bilgi verildi.
[Devamı]
AFAD İstanbul 2018 Yılı Deprem Haftası Faaliyetleri 28 Şubat 2018
foto
İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce 2018 Yılı 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İlimizde düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde, kurumlarda ve okullarda “Temel Afet Bilinci Eğitimi”, “Simülasyon Eğitimi”, “Tahliye Tatbikatı”, "Panel faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. 1 - 7 Mart 2018 Deprem Haftası dolayısıyla; 01 Mart 2018 Perşembe günü saat 10.30’da İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN İl Müdürümüz ve personelimiz tarafından oluşan heyet ile makamlarında ziyaret edildi.
[Devamı]
Sayfalar: 12345