İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

2017 Yılı Masabaşı (Plan) Tatbikatını Yaptık 22 Mayıs 2017
foto
İstanbul İl Afet Müdahale Planı ve Yerel Düzey Hizmet Grupları Operasyon Planları Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının uygun görüş ve İstanbul Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu kararı ile onaylanmıştır. Bu nedenle İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine Afet ve Acil Durumları yönetebilme imkan ve kabiliyetinin kazandırılması ve geliştirilmesi ile Afet Müdahale Planında görevli personelin eğitilmesi, bilgi seviyelerinin artırılması ile meydana gelebilecek sorunların en aza indirilmesi, hazırlıklı olunması, İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine acil durumlarda görevli personelin intikalinin denenmesi Afet Yönetim Karar Destek Sistemi (AYDES) uygulamalarının yapıldığı, 1 nci grup destek illerinin katılımın sağlandığı, Bölge sorumluluğunun yürütüldüğü iller olan Tekird...
[Devamı]
Arama ve Kurtarma Birliğimiz “Ağır Arama Kurtarma Ekibi” Sınıflandırması Yenilendi 13 Nisan 2017
foto
2012 yılında Birleşmiş Milletler İnsani İlişkiler Koordinasyon Ofisi'ne (OCHA) bağlı olarak çalışan, Uluslararası Arama Kurtarma Danışma Grubu (İNSARAG) tarafından “INSARAG Harici Sınıflandırmaya (IEC)” tabi tutularak “Ağır Arama Kurtarma Ekibi” olarak sınıflandırılan ilk “Türk Ekibi” olarak görev yapan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Birliği sınavı başarı ile bitirdi.
[Devamı]
İstanbul AFAD 2017 Yılı Sivil Savunma Günü & Deprem Haftası Faaliyeti 03 Nisan 2017
foto
2017 yılı 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında ilimiz 39 ilçede kültür merkezleri, okul ve meydanlarda “Temel Afet Bilinci Eğitimi”, “Simülasyon Eğitimi”, “Tahliye Tatbikatı” ve “Gönüllülük Kampanyası” düzenlenmiştir.
[Devamı]
Avrupa Afet Risklerinin Azaltılması Forumu (EFDRR) Teknik Gezi 03 Nisan 2017
foto
İlimizde 26-28 Mart 2017 günlerinde dönem başkanlığını Başkanlığımızın yürüttüğü Avrupa Afet Risklerinin Azaltılması Forumu (EFDRR) toplantısı yapılmıştır. Başbakan Yardımcısı Sn. Veysi KAYNAK, AFAD Başkanı M. Halis BİLDEN’in katılımları ile 27 Mart 2017 gün resmi açılışı yapılan forumun ilk günü olan 26 Mart 2017 günü katılımcılar 2 grup halinde İl Müdürlüğümüze teknik gezi yapmışlardır.
[Devamı]
TAMP İstanbul Habersiz İntikal Tatbikatı 26 Ocak 2017
foto
Ana Çözüm Ortakları Yöneticilerinin ve AYDES/Plan Sorumlularının Katılımlarıyla Habersiz İntikal Tatbikatı İcra Edildi. İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine afet ve acil durumları yönetebilme imkan ve kabiliyetinin kazandırılması ve geliştirilmesi ile Afet Müdahale Planında görevli personelin eğitilmesi, bilgi seviyelerinin artırılması ile meydana gelebilecek sorunların en aza indirilmesi, hazırlıklı olunması, İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine acil durumlarda görevli personelin intikalinin deneneceği habersiz intikal tatbikatı icra edilmiştir.
[Devamı]
TAMP İstanbul Kapsamında Ana Çözüm Ortakları, Kaymakamlıklar ve İlçe Belediye Başkanlıkları ile Toplantılarının ikincisi Yapıldı 18 Ocak 2017
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde hazırlanan İl Afet Müdahale Planı (TAMP İstanbul) ve eki olan Yerel Düzey Hizmet Grubu Operasyon Planlarında yer alan hizmet gruplarının konuşlanma alanları, çadır kent-konteynır kent alanları, spor tesisleri , helikopter alanları, sahra hastanesi, enkaz döküm alanları ile ihtiyaç duyulacak diğer alanlar daha önceden tespit edilmiştir. Söz konusu alanların güncellenmesi, kapasiteleri ile birlikte koordinatlı olarak haritalara işlenmesi hususlarında çalışma yapmak üzere ana çözüm ortaklarından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü, İlbank A.Ş.İstanbul Bölge Müdürlüğü, Göç İdaresi İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İl Sağlık Müdürlüğü, Türk Kızılayı MAFOM, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlıklarının (Ata...
[Devamı]
Muhtarlarımıza İl Afet Müdahale Planı Hakkında Bilgilendirme Toplantısının Beşincisi Yapıldı 26 Aralık 2016
foto
Türkiye Afet Müdahele Planı (TAMP) esaslarına göre hazırlanmış olan İl Afet Müdahale Planı kapsamıda İlimiz ilçe kaymakamlıkları, ilçe belediye başkanlıkları temsilcileri ve mahalle muhtarlıklarımızın katılımı ile İstanbul İl Afet Müdahale Planı hakkında bilgilendirme , 7269 sayılı Kanun kapsamında hak sahipliği iş ve işlemleri ve temel afet bilinci eğitimleri devam etmekte olup; bilgilendirme toplantısının beşincisi Kağıthane , Sarıyer, Beşiktaş ve Şişli Kaymakamlık kurum amirleri ve Belediye Başkanlıkları Yetkilileri ile 30 mahalle muhtarının katılımıyla 14 Aralık 2016 Çarşamba günü Kağıthane Belediye Başkanlığı Hizmet Binası Meclis Salonunda yapılmıştır.
[Devamı]
TAMP İstanbul Kapsamında Ana Çözüm Ortakları, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlıkları ile Toplantı Yapıldı 26 Aralık 2016
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde hazırlanan İl Afet Müdahale Planı (TAMP İstanbul) ve eki olan Yerel Düzey Hizmet Grubu Operasyon Planlarında yer alan hizmet gruplarının konuşlanma alanları, çadır kent-konteynır kent alanları, spor tesisleri , enkaz döküm alanları ile ihtiyaç duyulacak diğer alanlar daha önceden tespit edilmiş olup, bu alanların kapasiteleri ile birlikte koordinatlı olarak haritalara işlenmesi hususlarında güncelleme çalışması yapmak üzere toplantı yapılması planlanmış olup;
[Devamı]
Muhtarlarımıza İl Afet Müdahale Planı Hakkında Bilgilendirme Toplantısının Dördüncüsü Yapıldı 13 Aralık 2016
foto
Afet ve Acil Durum Müdahale Hizmetleri Yönetmeliği ve Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) doğrultusunda İl Afet Müdahale Planı ve Yerel Düzey Hizmet Grup Planları ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından hazırlanmış olup , onaylanarak yürürlüğe girmiş ; ana ve destek çözüm ortaklarına dağıtımı yapılmıştır.
[Devamı]
Polonyalı, Çek, Slovak Ve Macar Misafirlerimize Eğitim Verdik 13 Aralık 2016
foto
İstanbul’da ikamet eden Polonyalı, Çek, Slovak ve Macar misafirlerimize AFAD İstanbul Arama Kurtarma Birliği Tesislerimizde Temel Afet Bilinci Eğitimi verdik. Polonya’nın İstanbul Başkonsolosu Sn. Grzegorz Michalski ile İl Müdürümüz İbrahim TARI’nın açılış konuşmasını yaptığı eğitime bir kısım misafirlerimiz çocukları ile katılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123