İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

TAMP İstanbul Habersiz İntikal Tatbikatı 26 Ocak 2017
foto
Ana Çözüm Ortakları Yöneticilerinin ve AYDES/Plan Sorumlularının Katılımlarıyla Habersiz İntikal Tatbikatı İcra Edildi. İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine afet ve acil durumları yönetebilme imkan ve kabiliyetinin kazandırılması ve geliştirilmesi ile Afet Müdahale Planında görevli personelin eğitilmesi, bilgi seviyelerinin artırılması ile meydana gelebilecek sorunların en aza indirilmesi, hazırlıklı olunması, İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine acil durumlarda görevli personelin intikalinin deneneceği habersiz intikal tatbikatı icra edilmiştir.
[Devamı]
TAMP İstanbul Kapsamında Ana Çözüm Ortakları, Kaymakamlıklar ve İlçe Belediye Başkanlıkları ile Toplantılarının ikincisi Yapıldı 18 Ocak 2017
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde hazırlanan İl Afet Müdahale Planı (TAMP İstanbul) ve eki olan Yerel Düzey Hizmet Grubu Operasyon Planlarında yer alan hizmet gruplarının konuşlanma alanları, çadır kent-konteynır kent alanları, spor tesisleri , helikopter alanları, sahra hastanesi, enkaz döküm alanları ile ihtiyaç duyulacak diğer alanlar daha önceden tespit edilmiştir. Söz konusu alanların güncellenmesi, kapasiteleri ile birlikte koordinatlı olarak haritalara işlenmesi hususlarında çalışma yapmak üzere ana çözüm ortaklarından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü, İlbank A.Ş.İstanbul Bölge Müdürlüğü, Göç İdaresi İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İl Sağlık Müdürlüğü, Türk Kızılayı MAFOM, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlıklarının (Ata...
[Devamı]
Muhtarlarımıza İl Afet Müdahale Planı Hakkında Bilgilendirme Toplantısının Beşincisi Yapıldı 26 Aralık 2016
foto
Türkiye Afet Müdahele Planı (TAMP) esaslarına göre hazırlanmış olan İl Afet Müdahale Planı kapsamıda İlimiz ilçe kaymakamlıkları, ilçe belediye başkanlıkları temsilcileri ve mahalle muhtarlıklarımızın katılımı ile İstanbul İl Afet Müdahale Planı hakkında bilgilendirme , 7269 sayılı Kanun kapsamında hak sahipliği iş ve işlemleri ve temel afet bilinci eğitimleri devam etmekte olup; bilgilendirme toplantısının beşincisi Kağıthane , Sarıyer, Beşiktaş ve Şişli Kaymakamlık kurum amirleri ve Belediye Başkanlıkları Yetkilileri ile 30 mahalle muhtarının katılımıyla 14 Aralık 2016 Çarşamba günü Kağıthane Belediye Başkanlığı Hizmet Binası Meclis Salonunda yapılmıştır.
[Devamı]
TAMP İstanbul Kapsamında Ana Çözüm Ortakları, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlıkları ile Toplantı Yapıldı 26 Aralık 2016
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde hazırlanan İl Afet Müdahale Planı (TAMP İstanbul) ve eki olan Yerel Düzey Hizmet Grubu Operasyon Planlarında yer alan hizmet gruplarının konuşlanma alanları, çadır kent-konteynır kent alanları, spor tesisleri , enkaz döküm alanları ile ihtiyaç duyulacak diğer alanlar daha önceden tespit edilmiş olup, bu alanların kapasiteleri ile birlikte koordinatlı olarak haritalara işlenmesi hususlarında güncelleme çalışması yapmak üzere toplantı yapılması planlanmış olup;
[Devamı]
Muhtarlarımıza İl Afet Müdahale Planı Hakkında Bilgilendirme Toplantısının Dördüncüsü Yapıldı 13 Aralık 2016
foto
Afet ve Acil Durum Müdahale Hizmetleri Yönetmeliği ve Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) doğrultusunda İl Afet Müdahale Planı ve Yerel Düzey Hizmet Grup Planları ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından hazırlanmış olup , onaylanarak yürürlüğe girmiş ; ana ve destek çözüm ortaklarına dağıtımı yapılmıştır.
[Devamı]
Polonyalı, Çek, Slovak Ve Macar Misafirlerimize Eğitim Verdik 13 Aralık 2016
foto
İstanbul’da ikamet eden Polonyalı, Çek, Slovak ve Macar misafirlerimize AFAD İstanbul Arama Kurtarma Birliği Tesislerimizde Temel Afet Bilinci Eğitimi verdik. Polonya’nın İstanbul Başkonsolosu Sn. Grzegorz Michalski ile İl Müdürümüz İbrahim TARI’nın açılış konuşmasını yaptığı eğitime bir kısım misafirlerimiz çocukları ile katılmıştır.
[Devamı]
TAMP İstanbul Kapsamında İntikal Tatbikatı 02 Aralık 2016
foto
TAMP İstanbul kapsamında , İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine afet ve acil durumları yönetebilme imkân ve kabiliyetinin kazandırılması ve geliştirilmesi ile İstanbul Afet Müdahale Planında görevli personelin eğitilmesi ile meydana gelebilecek sorunların en aza indirilmesi, hazırlıklı olunması, İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine intikal faaliyetleri icra edilmesi amaçlanmıştır.
[Devamı]
Muhtarlarımıza İl Afet Müdahale Planı Hakkında Bilgilendirme Toplantısının İkincisi Yapıldı 24 Kasım 2016
foto
Afet ve Acil Durum Müdahale Hizmetleri Yönetmeliği ve Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) doğrultusunda İl Afet Müdahale Planı ve Yerel Düzey Hizmet Grup Planları ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından hazırlanmış olup , onaylanarak yürürlüğe girmiş ; ana ve destek çözüm ortaklarına dağıtımı yapılmıştır.
[Devamı]
Ana Çözüm Ortakları İle TAMP İstanbul Ve AYDES Toplantısı Yapıldı 18 Kasım 2016
foto
Afet ve Acil Durum Müdahale Hizmetleri Yönetmeliği ve Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) doğrultusunda İl Afet Müdahale Planı ve Yerel Düzey Hizmet Grup Planları ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından hazırlanmış olup , onaylanarak yürürlüğe girmiştir.
[Devamı]
Arnavutköy Kayıp Şahıs Arama Görevi 14 Kasım 2016
foto
12.11.2016 tarihinde Arnavutköy Polis karakolundan gelen ihbar üzerine ilçeye bağlı Şamnar mevkii ormanlık alanda bir şahsın kaybolduğu bilgisi alınmıştır. Arama ve Kurtarma ekibimizin Polisle eş zamanlı sürdürdüğü iki günlük arama faaliyeti sona ermiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123