İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Yaz İzci Kampı’nda Bulunan Genç İzcilere “Temel Afet Bilinci” Ve“Simülasyon” Eğitimleri Verildi 10 Eylül 2018
foto
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İzcilik Federasyonu Ümraniye Kent Ormanı’nda gerçekleştirilen Yaz İzci Kampı’nda Türk ve yabancı izcilere İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından “Temel Afet Bilinci Eğitimi” ve “Simülasyon Eğitimi” verildi.
[Devamı]
Filistin İçin İnsani Yardım Kampanyası Açıldı 24 Mayıs 2018
foto
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda Filistin halkının sıkıntılarının hafifletilmesi için gerekli her türlü yardım ve desteğin sağlanması amacıyla yardım kampanyası başlatıldı.
[Devamı]
Japon Liberal Demokratik Partisi Genel Sekreteri ve Beraberindeki Bakan ile Milletvekilleri'nden İstanbul AFAD'a Ziyaret 09 Mayıs 2018
foto
Japonya Liberal Demokratik Partisi Genel Sekreteri Sayın Nikai Toshihiro, Japonya Deniz Politikalarından Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Teru Fukui, Japonya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı Sayın İchiro Aisawa, Japonya Liberal Demokratik Partisi milletvekilleri, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Akio Miyajima ve Japonya İstanbul Başkonsolosu Sayın Norio Ehara 30 Nisan 2018’de İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Heyeti, İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü binası(Hasdal) önünde AFAD Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Palakoğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Şahin Aslan ve İstanbul AFAD İl Müdürü Sayın İbrahim Tarı karşıladı.
[Devamı]
Afet Yönetim Uzmanları Ziyareti 09 Mayıs 2018
foto
TİKA, JICA ve ODTÜ işbirliği ile düzenlenen Afet Riskleri Eğitimi için İl Müdürlüğümüzü ziyaret eden Bangladeş, Filipinler, Pakistan ve Myanmar’dan gelen 12 Afet Yönetim Uzmanı 06.05.2018 günü müdürlüğümüzü ziyaret ettiler, kendilerine İlimiz Afet ve Acil Durum Yönetim Sistemi ve binamızla ile ilgili bilgi verildi.
[Devamı]
AFAD İstanbul 2018 Yılı Deprem Haftası Faaliyetleri 28 Şubat 2018
foto
İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce 2018 Yılı 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İlimizde düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde, kurumlarda ve okullarda “Temel Afet Bilinci Eğitimi”, “Simülasyon Eğitimi”, “Tahliye Tatbikatı”, "Panel faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. 1 - 7 Mart 2018 Deprem Haftası dolayısıyla; 01 Mart 2018 Perşembe günü saat 10.30’da İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN İl Müdürümüz ve personelimiz tarafından oluşan heyet ile makamlarında ziyaret edildi.
[Devamı]
Ulusal Düzey 2017 Masabaşı Tatbikatı İstanbul'da Yapıldı 21 Kasım 2017
foto
İlimizde 01-02 Kasım 2017 tarihleri arasında Ulusal Düzey 2017 Masabaşı Tatbikatı yapıldı. Tatbikat 7,5 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiği senaryosu üzerinden başlatıldı. Tatbikatın 1.günü AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi’nde tatbikat sürecini bizzat koordine etmiş olup, aynı zamanda İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyelerinin katılımı ile 2017 yılının ikinci koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı.
[Devamı]
Ulusal TAMP Tatbikatı Hazırlık Toplantısı 19-20 Ekim Tarihlerinde İstanbulda Yapıldı 25 Ekim 2017
foto
İlimizde 01-03 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Ulusal Düzey TAMP Masabaşı Tatbikatına hazırlık amacıyla bir program dahilinde 19-20 Ekim 2017 tarihlerinde Müdürlüğümüz Hasdal Hizmet Binasında planlama toplantısı düzenlenmiştir.
[Devamı]
13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Uluslararası Günü 16 Ekim 2017
foto
13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Uluslararası Günü programı, 39 ilçe belediye başkanlıkları ve afet ve acil durum bölümü olan üniversitelerin davet edilmesi ile gerçekleştirildi. Bahçelievler Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Vali Yardımcısı Halil Serdar CEVHEROĞLU, İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim TARI, Bahçelievler Kaymakamı İlker ARIKAN ve Bahçelievler Belediye Başkanı Osman DEVELİOĞLU konuşma yaptı.
[Devamı]
İstanbul Afet Farkındalık ve Hazırlık Toplantısı İstanbul’da Yapıldı 16 Ekim 2017
foto
İstanbul’da meydana gelebilecek her türden afet ve acil durumla alakalı tedbirleri gözden geçirmek ve sorunları masaya yatırmak amacıyla düzenlenen “Afet Farkındalık ve Hazırlık Toplantısı” Başbakan Yardımcısı Sn. Dr. Recep Akdağ, AFAD Başkanı Sn. Dr. Mehmet Güllüoğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Sn. Halil Serdar Cevheroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal’ın katılımlarıyla İstanbul İl Afet Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.
[Devamı]
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ: “Arakan İçin Yeni Bir Yardım Kampanyası Başlatacağız” 18 Eylül 2017
foto
Başbakan Yardımcımız Sn. Prof. Dr. Recep Akdağ, AFAD Başkanı Sn. Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Sn. Kerem Kınık, Arakan'a yapılacak yardımları bir basın toplantısıyla duyurdu. AFAD Başkanlığı'nda yapılan toplantıda Türkiye'nin, insanlığın vicdanı olduğunu vurgulayan Sn. Akdağ, "Kızılay ile Sağlık Bakanlığı, Diyanet Vakfı başta olmak üzere sivil toplumla beraber ciddi bir kampanya başlatacağız. Bir taraftan hükümetimizin kaynakları bir taraftan Arakan için daha önce yaşadığımız gibi Türk milletinin cömert tavrıyla oluşturduğumuz finans kaynaklarıyla Arakanlı kardeşlerimize yardım elimizi bir kez daha uzatacağız. Türkiye, bu konularda insanlığın vicdanı olmuştur ve böyle olmaya da devam edecek. Bu, bizim inançlarımızın ve var oluşumuzun bir gereği" diye konuştu. ...
[Devamı]
Sayfalar: 12345