İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

AFAD İstanbul 2018 Yılı Deprem Haftası Faaliyetleri 28 Şubat 2018
foto
İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce 2018 Yılı 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İlimizde düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde, kurumlarda ve okullarda “Temel Afet Bilinci Eğitimi”, “Simülasyon Eğitimi”, “Tahliye Tatbikatı”, "Panel faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. 1 - 7 Mart 2018 Deprem Haftası dolayısıyla; 01 Mart 2018 Perşembe günü saat 10.30’da İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN İl Müdürümüz ve personelimiz tarafından oluşan heyet ile makamlarında ziyaret edildi.
[Devamı]
Ulusal Düzey 2017 Masabaşı Tatbikatı İstanbul'da Yapıldı 21 Kasım 2017
foto
İlimizde 01-02 Kasım 2017 tarihleri arasında Ulusal Düzey 2017 Masabaşı Tatbikatı yapıldı. Tatbikat 7,5 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiği senaryosu üzerinden başlatıldı. Tatbikatın 1.günü AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi’nde tatbikat sürecini bizzat koordine etmiş olup, aynı zamanda İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyelerinin katılımı ile 2017 yılının ikinci koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı.
[Devamı]
Ulusal TAMP Tatbikatı Hazırlık Toplantısı 19-20 Ekim Tarihlerinde İstanbulda Yapıldı 25 Ekim 2017
foto
İlimizde 01-03 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Ulusal Düzey TAMP Masabaşı Tatbikatına hazırlık amacıyla bir program dahilinde 19-20 Ekim 2017 tarihlerinde Müdürlüğümüz Hasdal Hizmet Binasında planlama toplantısı düzenlenmiştir.
[Devamı]
13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Uluslararası Günü 16 Ekim 2017
foto
13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Uluslararası Günü programı, 39 ilçe belediye başkanlıkları ve afet ve acil durum bölümü olan üniversitelerin davet edilmesi ile gerçekleştirildi. Bahçelievler Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Vali Yardımcısı Halil Serdar CEVHEROĞLU, İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim TARI, Bahçelievler Kaymakamı İlker ARIKAN ve Bahçelievler Belediye Başkanı Osman DEVELİOĞLU konuşma yaptı.
[Devamı]
İstanbul Afet Farkındalık ve Hazırlık Toplantısı İstanbul’da Yapıldı 16 Ekim 2017
foto
İstanbul’da meydana gelebilecek her türden afet ve acil durumla alakalı tedbirleri gözden geçirmek ve sorunları masaya yatırmak amacıyla düzenlenen “Afet Farkındalık ve Hazırlık Toplantısı” Başbakan Yardımcısı Sn. Dr. Recep Akdağ, AFAD Başkanı Sn. Dr. Mehmet Güllüoğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Sn. Halil Serdar Cevheroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal’ın katılımlarıyla İstanbul İl Afet Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.
[Devamı]
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ: “Arakan İçin Yeni Bir Yardım Kampanyası Başlatacağız” 18 Eylül 2017
foto
Başbakan Yardımcımız Sn. Prof. Dr. Recep Akdağ, AFAD Başkanı Sn. Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Sn. Kerem Kınık, Arakan'a yapılacak yardımları bir basın toplantısıyla duyurdu. AFAD Başkanlığı'nda yapılan toplantıda Türkiye'nin, insanlığın vicdanı olduğunu vurgulayan Sn. Akdağ, "Kızılay ile Sağlık Bakanlığı, Diyanet Vakfı başta olmak üzere sivil toplumla beraber ciddi bir kampanya başlatacağız. Bir taraftan hükümetimizin kaynakları bir taraftan Arakan için daha önce yaşadığımız gibi Türk milletinin cömert tavrıyla oluşturduğumuz finans kaynaklarıyla Arakanlı kardeşlerimize yardım elimizi bir kez daha uzatacağız. Türkiye, bu konularda insanlığın vicdanı olmuştur ve böyle olmaya da devam edecek. Bu, bizim inançlarımızın ve var oluşumuzun bir gereği" diye konuştu. ...
[Devamı]
Arama Kurtarma Birliklerine Verdiğimiz INSARAG Eğitimleri Tamamlandı 09 Ağustos 2017
foto
İl Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Birliği, Bursa, İzmir, Afyonkarahisar ve Sakarya Arama Kurtarma Birliklerine verdiği INSARAG eğitimlerini bitirdi. 4 Arama Kurtarma Birliğine eğitimler 5’er iş günü süreli olarak 10.07.2017 tarihinde başlayıp 04.08.2017 tarihinde sona ermiştir. Teorik ve uygulamalı eğitimler tatbikatlar ile sonlanmıştır.
[Devamı]
15 Temmuz Anma Etkinlikleri 16 Temmuz 2017
foto
15 Temmuz'da millet olarak yaşadığımız hain darbe girişiminin asla unutulmaması, unutturulmaması, milleti ve devleti için sokağa çıkan şehitlerimizin aziz hatırasının yaşatılması amacıyla bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sevk ve idaresinde 15 Temmuz'un ruhuna, manasına ve maneviyatına uygun hazırlanan anma etkinlikleri kapsamında;
[Devamı]
Köpekli Arama Kurtarma Ekibimiz Ankara AFAD' ta Köpekli Arama Timi ve Görev Yeterlilik Eğitimine Başladılar 10 Temmuz 2017
foto
Köpekli Arama Kurtarma Ekibimiz Eylül ayında gerçekleşecek “Köpekli Arama Timi Eğitim ve Görev Yeterlilik” sınavına hazırlık kapsamında, 03-07 Temmuz 2017 tarihleri arasında 2 kişilik köpekli arama ekibimiz ve Ankara AFAD ile ortaklaşa gerçekleştirilen eğitim, 10-14 Temmuz tarihleri arasında 3 kişilik köpekli arama ekibimizle çalışmalara devam edecektir.
[Devamı]
Dalgıç Ekibimiz Yıllık Dalgıç Eğitimleri Kapsamında Edirne İlçesinde Eğitimlerine Başladılar 10 Temmuz 2017
foto
Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü Dalgıç Ekibi 2017 dalış eğitimleri kapsamında Edirne İli Keşan İlçesi ve yakın mevkilerinde 30 Haziran-07 Temmuz 2017 tarihleri arasında eğitim gerçekleştirmektedirler
[Devamı]
Sayfalar: 1234