İçeriğe Atla Menüye Atla

Yaz İzci Kampı’nda Bulunan Genç İzcilere “Temel Afet Bilinci” Ve“Simülasyon” Eğitimleri Verildi 10 Eylül 2018

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İzcilik Federasyonu Ümraniye Kent Ormanı’nda gerçekleştirilen Yaz İzci Kampı’nda Türk ve yabancı izcilere İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından “Temel Afet Bilinci Eğitimi” ve “Simülasyon Eğitimi” verildi.

         Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından verilen eğitimde genç izcilere ülkemizde olabilecek afet türleri, afetlerde temel bilgi ve kavramlar, ilk 72 saatin önemi, ülkemizde afet yönetimi modeli, afet çantasının hazırlanması, ÇÖK-KAPAN-TUTUN uygulaması, afetler öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gereken doğru davranış şekilleri anlatıldı.

Eğitimde genç izcilerin sorularını da yanıtlayan eğitmenler, ÇÖK-KAPAN-TUTUN uygulamasını yaptırdıktan sonra izcileri Ümraniye Yaz İzci Kampı’nda konuşlandırılan AFAD SİMÜLASYON TIRI’NA aldı. AFAD SİMÜLASYON TIRI’NDA izciler, eğitmenler eşliğinde öğrendiklerini gerçek bir deprem durumuna uygulayarak depremlerin nasıl hissettirdiğini, önemini ve yapılması gereken doğru davranış şekillerini bir kez daha pekiştirdiler.

 

07.08.2018-07.09.2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitimlerde toplam 61 oturumda yaşları 10 ile 15 arasında değişen toplam 1648 izciye “Temel Afet Bilinci Eğitimleri” ve “Simülasyon Eğitimleri” verildi.