İçeriğe Atla Menüye Atla

Ulusal TAMP Tatbikatı Hazırlık Toplantısı 19-20 Ekim Tarihlerinde İstanbulda Yapıldı 25 Ekim 2017

İlimizde 01-03 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Ulusal Düzey TAMP Masabaşı Tatbikatına hazırlık amacıyla bir program dahilinde 19-20 Ekim 2017 tarihlerinde Müdürlüğümüz Hasdal Hizmet Binasında planlama  toplantısı düzenlenmiştir.

Bu çerçevede  senaryo kapsamında afetten etkilenen iller ile   1. ve 2. Derece Destek İllerin; (Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Tekirdağ, Yalova, Ankara, Manisa, İzmir, Afyon, Konya, Antalya, Denizli, Samsun, Kayseri, Adana, Gaziantep, Malatya, Trabzon, Diyarbakır, Erzurum ve Erzincan)  İl Müdürleri ve AYDES (Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi) kullanıcılarının  katılımları ile gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı  Tatbikatlar Çalışma Grup Başkanı Tahsin Berkant ATAAY ve  AFAD uzmanı Zeynep PARLAK da katılmıştır.

Toplantının ilk yarım gününde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tatbikat bilgilendirilmesi, diğer kısmında ise AYDES kullanımına ilişkin çalışma yapılmıştır.